از شیشه خالی عطر و ادکلن چه استفاده های می توان کرد؟

از شیشه خالی عطر و ادکلن چه استفاده های می توان کرد؟

عطرسازان علاوه بر ساخت عطر خود به شیشه زیبا و مقاوم برای نگهداری از عطر نیاز دارند و به همین دلیل طراحان زیادی شیشه های زیبا و لوکس فراوانی را برای عطرها تهیه کرده اند. برخی از افراد بخاطر شیشه زیبا عطر، آن را انتخاب می کنند.

معمولا عطرها دارای شیشه هایی با طراحی کلاسیک و مدرن و جذاب می باشند. بعد از اینکه مایع درون بطری ها تمام می شود، شیشه عطرها بی استفاده و خالی باقی می ماند. در این مواقع می توانید با کمی خلاقیت از این بطری های خالی برای چیدمان و دکور منزل خود استفاده کنید. فقط باید کمی آن ها را با چاشنی خلاقیت تزئین کنید تا مناسب استفاده در بخش های مختلف منزل مانند سرویس بهداشتی، میز آرایشی و… شود. برای آشنا شدن با روش های تزئین بطری خالی عطر با ما همراه شوید تا در ادامه این مقاله از سایت مانا عطر روش های جالبی را به شما معرفی کنیم.

گلدان گل

یکی از کارهایی که می توانید با بطری خالی عطر انجام دهید این است که آن را به عنوان گلدان کوچکی برای گل استفاده کنید. با توجه به اندازه و حجم بطری عطر می توانید چند شاخه در آن قرار دهید و ساقه آن را مناسب با اندازه بطری بچینید. مقداری آب در ظرف عطر بریزید و گل ها را درون آن قرار دهید. با این چیدمان زیبا یک گلدان تزئینی شیک خواهید داشت. حتی می توانید آب ظرف را خالی کنید و در آن گل خشک قرار بدهید.

گلخانه

برای زیبایی بیشتری بطری می توانید شیشه آن را با مقداری ماسه، خاک و گیاهان کوچک تزئین کنید. گلدان های تراریوم شیشه ای بزرگ را خودتان می توانید در ابعاد کوچک درست کنید. می توانید خاک ژله ای و مقداری تخم گل در آن بریزید تا یک گلدان شیشه ای زیبا و جذاب برای خود داشته باشید.

خوشبو کننده خانگی

می توانید چند بطری خالی عطر را به مورد دلخواه انتخاب کنید و درون آن ها مقداری آب و الکل بریزید و بعد از آن روغن های گیاهی طبیعی یا پوست مرکبات و برگ گل ها را داخل آن بریزید. از روغن اسطوخودوس، رزماری و نعناع می توانید استفاده کنید و در پایان چوب بامبو یا نی شنی از گل فروشی تهیه کنید و در اندازه های یکسان برش دهید و سپس در داخل ظرف قرار دهید. اسانس عطر از طریق آب جذب چوب می شود و فضا را معطر و خوشبو می کند.

اگر به نی شنی یا چوب بامبو دسترسی نداشتید از سیخ های چوبی مخصوص گریل کردن هم می توانید استفاده کنید. بعد از آماده شدن، هر کدام از ظرف ها را در قسمتی از منزل قرار دهید تا بوی خوشی از آن ساطع شود و فضا را خوشبو نمایید.

تزئینات دکوری

بطری عطرهای هر برند زیبایی و ویژگی های خاص خود را دارند و شما قادر خواهید بود با تعدادی از این بطری ها که اندازه یکسانی دارند یک تزئین دکوری برای روی میز خود درست کنید. به طور مثال می توانید با ریختن رنگ درون آب آن ها را رنگی در کنار یکدیگر قرار دهید یا درون هر گلدان را با ادویه های رنگی یا پولک و منجوق به صورت دلخواه تزئین کنید و دور شیشه با یک روبان تزئین کنید.

اگر نقاشی هم انجام می دهید می توانید با یک طرح زیبای شیشه عطر مورد نظر را طراحی کنید. حتی ممکن است بخواهید از آن ها برای ظرف آب برای تمیز کردن قلم مو استفاده کنید. هر تزئینی که مطابق با سلیقه و خلاقیت خودتان باشد می توانید روی شیشه های بطری را پیاده کنید و فضای خالی اتاقتان را پر کنید.

شمع

استفاده از شیشه خالی عطر به عنوان شمعدانی ایده بسیار زیبا و کاربردی است که می توانید از آن بهره مند شوید. برای اینکار ابتدا باید مقداری پارافین تهیه کنید و آن را با حرارت ذوب کنید و همراه با کمی اسانس خوشبو کنند آن را در بطری عطر قرار دهید. آنگاه یک نخ ابریشمی را به عنوان فتیله داخل آن قرار دهید و آن را در جای خنک قرار دهید تا پارافین سفت شود و کاملا خودش را بگیرد. بعد از گذشت دو ساعت می توانید از آن استفاده کنید.

با به کارگیری پارافین رنگی می توانید به زیبایی آن بیافزایید. همچنین می توانید از پارافین های رنگی به صورت لایه لایه استفاده کنید. به این صورت که بعد از سفت شدن یک لایه، لایه دیگر را روی آن قرار دهید تا جلوه زیبایی به خود بگیرد.

همینطور شیشه شمع را می توانید کنار پنجره، روی میز، سرویس بهداشتی یا در کنار وان حمام قرار دهید تا با استشمام رایحه خوشبو آن حس خوبی را تجربه کنید.